ΓΑΛΛΙΚΑ
διαγωνισμος γαλλικης ορθογραφιας Εκτύπωση

24 ΜΑΡΤΙΟΥ 2012

Διοργανωση διαγωνισμου γαλλικης ορθογραφιας απο το ΓΑΛΛΙΚΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ στα πλαισια του εορτασμου της ημερας της γαλλοφωνιας(20 ΜΑΡΤΙΟΥ).Απο το σχολειο μας πηραν μερος οι μαθητριες του τμηματος Β1β- Δ.Μυροφοριδου,Ρ. Πατηνιωτη,Α.Μπουζη,Π.Παπαδημητριου.Ενα μεγαλο μπραβο για τη συμμετοχη τους και την εκπροσωπηση του σχολειου τους.Συγχαρητηρια αξιζουν ομως στην Π.Παπαδημητριου που κερδισε το τριτο βραβειο! Μπραβο και του χρονου ακομα περισσοτερα παιδια να συμμετεχουν.

2010-2011 Ομάδες Project Γ΄Γυμνασίου Εκτύπωση

Κατεβάστε την επισύναψη που περιέχει τις Ομάδες και τα Θέματα για το Project των ΓΑΛΛΙΚΩΝ στη  Γ΄Γυμνασίου

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 20 Ιούνιος 2011 11:00

Βιβλίο ΓΑΛΛΙΚΩΝ Εκτύπωση

Βιβλίο Α' Γυμνασίου

Βιβλίο Β' Γυμνασίου

Βιβλίο Γ' Γυμνασίου

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 20 Ιούνιος 2011 11:00

2010-2011 Ελεύθερο λογισμικό για TEST DEMO Εκτύπωση

Μπορείτε να κατεβάσετε το TEST DEMO  στον υπολογιστή σας από  εδώ

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 14 Φεβρουάριος 2011 10:19

ΓΑΛΛΟΦΩΝΙΑ Εκτύπωση

20 ΜΑΡΤΙΟΥ

ΗΜΕΡΑ ΓΑΛΛΟΦΩΝΙΑΣ

Στη βιβλιοθηκη του σχολειου μας για προβολη βιντεο και πληροφοριων σχετικα με την Ελλαδα και τη θεση της στο χαρτη των γαλλοφωνων χωρων.