ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΑΛΥΣΟΥ ΤΙΜΑ ΤΟ ΕΠΟΣ ΤΟΥ ΄40

Την Παρασκευή 27-10-23 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία στο χώρο του Γυμνασίου Ιαλυσού η καθιερωμένη σχολική γιορτή για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Ευχαριστούμε θερμά τις φιλόλογους του σχολείου Αραμπατζή Αντιγόνη και Κεραμετσή Ιωάννα, καθώς επίσης και τη μουσικό Καραλή Ιωάννα,που εργάστηκαν για την πραγματοποίσηση της εκδήλωσης. Συγχαίρουμε ακόμη τις μαθήτριες και τους μαθητές που συμμετείχαν στη γιορτή, αλλά και όσους βραβεύτηκαν με «Αριστεία και Βραβεία Προόδου» για τις επιδόσεις τους για το προηγούμενο σχολικό έτος.

Η Διεύθυνση, ο Σύλλογος Διδασκόντων και τα παιδιά του Γυμνασίου Ιαλυσού ανυπομονούν για την επόμενη σχολική γιορτή, που θα αποτελέσει –όπως πάντα- θεσμό με παιδαγωγική και πολιτιστική σημασία.