Υποδοχή και ξενάγηση των μαθητών του 1ου Δημοτικού Ιαλυσού στο σχολείο μας

Την Πέμπτη 21 Μαρτίου το Γυμνάσιο Ιαλυσού υποδέχθηκε τους μαθητές της ΣΤ τάξης του 1ου Δημοτικού Ιαλυσού. Τους μαθητές συνόδεψαν ο Διευθυντής κ. Σκευοφύλακας Γεώργιος και οι εκπαιδευτικοί : Μαλαματή Βούλα, Παπακωνσταντίνου Κώστα, και Αικατερινίδη  Τσαμπίκα. Η επίσκεψη προγραμματίστηκε για την ξενάγηση των μαθητών του 1ου Δημοτικού Ιαλυσού  στο μελλοντικό τους σχολείο. Μαθητές και εκπαιδευτικοί ξεναγήθηκαν στο σχολείο μας αφού έγινε ενημέρωσή τους στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων  από τις μαθήτριες της Β’ και Γ’ Γυμνασίου: Κατσαβού Βαλσαμίνα, Μανιά Άννα-Ελευθερία, Μπάτση Ιωάννα,  Πλάτση Δέσποινα, Τσινοπούλου Ελένη, Φουστέρη Χριστίνα. Οι μαθήτριες του Γυμνασίου μας,  παρουσίασαν το σχολείο μας με ευφάνταστο και πρωτότυπο τρόπο και απάντησαν  σε όλες τις απορίες-ερωτήσεις των μαθητών του δημοτικού.