εικόνα Viber 2024 01 24 15 20 10 804

Συνάντηση των μαθητών/τριών του σχολείου μας με την ομάδα μπάσκετ με αμαξίδιο “Γ.Σ. Δωδεκάνησος”

Την Τετάρτη 24 Ιανουαρίου 2024 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ’ Γυμνασίου είχαν  μια ξεχωριστή συνάντηση. Επισκέφθηκαν την ομάδα μπάσκετ με αμαξίδιο “Γ.Σ. Δωδεκάνησος” στο κλειστό γυμναστήριο Ρόδου, Βενετόκλειο. Οι προπονητές Γιάννης Μαρουλάκης, Γιώργος Μποσγανάς, ο πρόεδρος Μιχάλης Χατζηδημητρίου και οι κάποιοι από τους παίκτες της ομάδας ( Ανδρέας Λουκάς, Λευτέρης Χατζηδημητρίου, RayHennagir, Μάνος Χατζηκαντής, Γιώργος Τσάγκος, Δημήτρης Σκόδρας) τους υποδέχθηκαν θερμά. Μετά από μία ενδιαφέρουσα και διαδραστική παρουσίαση του αθλήματος, οι μαθητές/τριες παρακολούθησαν έναν αγώνα επίδειξης και στο τέλος είχαν την ευκαιρία να βιώσουν και οι ίδιοι την εμπειρία κάνοντας προσπάθεια να κινηθούν με τα αμαξίδια. Η εμπειρία ήταν μοναδική, μας ενθουσίασε και μας ενέπνευσε όλους, μαθητές και συνοδούς – εκπαιδευτικούς! Ευχαριστούμε την ομάδα «Γ.Σ Δωδεκάνησος»!